Běžecké tratě skiareál Horní Mísečky - aktuální stav běžeckých tratí - Horská chata Krakonošův sen

Přejít na obsah
AKTIVITY ▼ > Běžecké lyžování


Běžecké tratě Horní Mísečky - aktuální stav tratí


Kamera Horní Mísečky
Kamera Medvědín
Předpověď počasí Medvědín


Běžecké tratě Horní Mísečky

Pokud jste vášniví běžkaři a pronajmete si v naší horskou chatu Krakonošův sen, čeká Vás při návštěvě běžeckého areálu na Horních Mísečkách sportovní zážitek v podobě perfektně upravených běžeckých tratí pro klasiku i bruslení. Výchozím místem pro běžkaře je na Horních Mísečkách běžecký stadion, který leží nedaleko centrálního parkoviště v prostoru před restaurací Stopa v nadmořské výšce 1012m n.m. Jedná se o jeden z nejkrásnějších běžkařských stadionů u nás. Už první pohled na zasněženou horu Kotel Vás zcela jistě osloví.
Zdejší tratě určené pro sportovní běžecké lyžování jsou každý den upraveny pro oba běžecké styly a nejsou nijak zpoplatněny. V prostoru startu a cíle jsou k dispozici veřejné šatny, sociální zařízení a bufet. Tratě  jsou v délkách 1,5km; 2km; 3km; 5km; 7,5km a 10km, jednotlivé okruhy jsou označeny informačními tabulkami.
Na Horní Mísečky se dopravíte autem, autobusem nebo skibusem. Skibusy jezdí z Vítkovic zdarma. Zastávka skibusu Vítkovice-škola je od naší chaty vzdálena cca 150m. V případě dopravy autem doporučujeme v hlavní sezóně vyrazit včas. Centrální parkoviště bývá velmi často obsazeno již v ranních hodinách. Jízdní řády autobusů a skibusů naleznete v sekci Jízdní řády. Tratě jsou dostupné také z Janovy hory, která je s Horními Mísečkami spojena upravenou běžeckou tratí. Je tedy možno od naší chaty vyrazit pěšky nebo autem na Janovu horu a zde si obout běžky. Upravená běžecká trať prochází lesem nad chatou Tereza.
Restaurace Stopa
Horní Mísečky
512 38 Vítkovice v Krkonoších
+420 606 791 409
Návrat na obsah