Horská chata Krakonošův sen

Hledat

Přejdi na obsah

Cyklobusy Krkonoše

Krkonoše > Jízdní řády

Krkonošské cyklobusy, které si od svého vzniku v roce 2004 získaly velkou popularitu jezdí na svých linkách každoročně od počátku června. Během dne projedou tam a zpět celé Krkonoše. Na „páteřní“ trasu navazují další autobusové i vlakové přípoje. Pravidelně v obou směrech (ráno po sedmé hodině) vyjíždí a večer (kolem půl páté) se vrací zase zpět páteřní linka, která vede z Harrachova přes Rokytnici, Benecko, Vrchlabí, Janské Lázně, Pec pod Sněžkou na Pomezní Boudy.

Na „páteřní“ trasu navazují přestupové autobusy: z Vrchlabí do Špindlerova Mlýna a dále až na Špindlerovu boudu a z Jilemnice – Hrabačova do Vítkovic a na Horní Mísečky. Východní část Krkonoš, Žacléř, je připojena spojem do Trutnova. Z Trutnova mohou cykloturisté využít přímou linku upravenou pro přepravu kol až na Pomezní Boudy. Krkonošské cyklobusy navazují i na podobnou síť v Českém ráji. Stačí ráno v Jilemnici – Hrabačově přestoupit a pokračovat na Železný Brod nebo Turnov.

Na autobusy v některých případech navazují vlakové spoje: Hostinné – Trutnov, Hostinné – Kunčice – Vrchlabí. Do krkonošských cyklobusů se dá nastoupit i v Kořenově, kde je přípoj vlaku z Jizerských hor. Ceny jízdenek jsou dle běžného tarifu dopravce. Na trase Špindlerův Mlýn – Špindlerova bouda je jízdné jako u normálních autobusů. V roce 2006 navíc vzniko přímé spojení cyklobusem z Trutnova na Pomezní Boudy a z Vrchlabí na Špindlerovu boudu. Další možností je návštěva Polska. Ranní cyklobus z Vrchlabí jede k hraničnímu přechodu na Špindlerovu boudu. Odtud se už dá vyrazit na kole do polské Szklarske Poreby a zpět do ČR do Harrachova, nebo druhou stranou přes Karpacz na Pomezní Boudy. Z obou míst je možné využít večer k dopravě zpět krkonošské cyklobusy.
Podrobné jízdní řády následují také po stlačení tlačítka vpravo.


Krkonošské cyklobusy
Jízdní řády Krkonošských cyklobusů

Vítejte | Pronájem | Aktivity | Krkonoše | Kamery | Mapy | Kontakt | Mapování stránky


Pod nabídky:


Zpět na obsah | Zpět na hlavní nabídku